NFL:n viime vuosien roskasakki Cleveland Browns valittiin Hard Knocks -realitysarjan tulevalle tuotantokaudelle

NFL:n jokavuotinen, HBO:n tuottama Hard Knocks -realitysarja jatkuu elokuussa 11. tuotantokauden merkeissä, jolloin seurataan jälleen preseasonin ajan yhden seuran valmistautumista tulevaan kauteen. Elokuun 7. päivä starttaava sarja seuraa tällä kertaa Cleveland Brownsia, joka on voittanut vain yhden ottelun kahden edelliskauden aikana.

Viime vuosien suurin naurunaihe on samalla yksi eniten offseasonilla vahvistuneista seuroista, joten joukkueen valikoituminen sarjan tähdittäjäksi on fanien kannalta enemmän kuin mieluisa uutinen. Hard Knocksin myötä fanit pääsevät todistamaan mm. seuraan Buffalo Billsistä hankitun kokenee Tyrod Taylorin sekä draftin ykkösenä varatun Baker Mayfieldin kilpailua aloittavan pelinrakentajan paikasta, huippulupaavan nelosvarauksen, kulmapuolustaja Denzel Wardin ensiaskelia ammattilaisena sekä uuden hyökkäyksen koordinaattorin, Pittsburgh Steelersistä tulleen Todd Haleyn auktoriteetin riittävyyttä liigan kellarikerroksen joukkueen hyökkäyksen kapellimestarina.

Mielenkiintoisia uusia nimiä Browns-paidassa ovat lisäksi Miami Dolphinsista saapunut tähtilaitahyökkääjä Jarvis Landry sekä Green Bay Packersista tullut kulmapuolustaja Damarious Randall. Entä miten San Fransisco 49ersin entinen ykköskeskushyökkääjä Carlos Hyde selviää taistelussa aloittavan keskushyökkääjän paikasta, kun vastaan tulee tuore 2. kierroksen varaus Nick Chubb. Oma lukunsa seuran kokoonpanossa on myös päihdeongelmien kanssa koko uransa ajan painiskellut entinen kiinniottojaardikuningas Josh Gordon.

Tämänkertainen Hard Knocks toimii huippumielenkiintoisena lämmittelynä tulevaan NFL-kauteen, joten nyt jos koskaan myös uusien jenkkifutisfanien kannattaa hypätä mukaan NFL-maailmaan Brownsin kelkassa!