Kausiennakko 2018 – NFC West: Rams, 49ers, Seahawks, Cardinals

NFC Westin vaakakuppi on reilussa vuodessa kääntynyt täysin päälaelleen, kun divisioonaa pitkään dominoineiden Seattle Seahawksin ja Arizona Cardinalsin pelaajarungot ovat vanhentuneet käsiin samalla kun Los Angeles Rams ja San Fransisco 49ers alkavat saavuttaa vasta nuoren pelaajarunkonsa prime timea.

Varsinkin vuosia liigaa dominoineen Seahawksin puolustuksen palasiksi räjäyttäminen heilauttaa divisioonan voimasuhteita radikaalisti. 49ers puolestaan palautti uskottavuutensa hankkimalla Jimmy Garoppolosta itselleen viimein uskottavan pelinrakentajan. Cardinals lähtee kauteen uudella päävalmentajalla sekä pelinrakentajalla, mikä tekee joukkueesta todellisen kysymysmerkin alkavalla kaudella. (Päivitetty 2.9.2018).

LOS ANGELES RAMS

Viime kaudella: 11-5, hävisi Wild Card -kierroksella Falconsille 13-26
Tärkeimmät hankinnat: CB Marcus Peters, CB Aqib Talib, DT Ndamukong Suh, WR Brandin Cooks
Pahimmat menetykset: WR Sammy Watkins
2018 draft: 3. OT Joseph Noteboom (Texas Christian University); 4. OL Brian Allen (Michigan State); 4. DE John Franklin (Stephen F. Austin); 5. LB Micah Kiser (Virginia); 5. OLB Ogbonnia Okoronkwo (Oklahoma); 6. RB John Kelly (Tennessee); 6. OL Jamil Demby (Maine); 6. DL Sebastian Joseph-Day (Rutgers); 6. OLB Trevon Young (Louisville); 7. LB Travin Howard (Texas Christian University); 7. DL Justin Lawler (Southern Methodist University).

Viime kaudella pudotuspeleihin ensi kertaa sitten kauden 2004 noussut Rams lähtee päävalmentaja Sean McVayn toiseen kauteen entisestään vahvistuneena, hankkihan ehkäpä liigan tämän hetken mediaseksikkäin joukkue offseasonilla tukun nimekkäitä pelimiehiä joko pelaajakauppojen tai vapaiden agenttien kiinnitysten myötä.

Tulevan kauden haasteena onkin saada isoilla egoilla täytetty pukukoppi pelaamaan yhteen ja ennen kaikkea yhteisten pelisääntöjen mukaan. Uudet hankinnat Marcus Peters, Aqib Talib ja Ndamukong Suh ovat kaikki isoegoisia tähtiä, joiden kaitsemisessa 32-vuotiaalla päävalmentaja McVaylla riittää taatusti työsarkaa.

Hyökkäys

Viime kaudella eniten pisteitä runkosarjassa (29,9 per ottelu) takonut nuori hyökkäys on pelinrakentaja Jared Goffin johdolla vuoden kokeneempi, joskaan sillä ei ole enää etunaan viime vuotista yllätysmomenttia. Seura naarasi kovan vahvistuksen hankkimalla pelaajakaupassa Patriotsin viime kauden ykköslaitahyökkääjä Brandin Cooksin, joka tuo nopeutensa myötä mukanaan jatkuvan pitkien heittopelien uhkan. Cooks hakee neljättä peräkkäistä yli 1000 kiinniottojaardin kautta, minkä pitäisi terveyden salliessa olla miehelle lasten leikkiä. Cooks korvaa helposti Chiefsiin siirtyneen Sammy Watkinsin, joka epäonnistui ykköslaitahyökkääjän tehtävässään täysin napaten viime kaudella vain 593 kiinniottojaardia.

Cooksin luodessa syvien pelien uhkan Robert Woods ja Cooper Kupp säestävät lyhyiden pelien heittokohteina viime kaudella takaisin liigan eliittiin palanneen keskushyökkääjä Todd Gurleyn muodostaessa timantinkovan aseen niin juoksu- kuin heittopeleissäkin. Gurley nakutti viime kaudella upeat 1305 juoksujaardia ja 13 TD:tä, minkä lisäksi heittopeleistä kertyi keskushyökkääjälle vakuuttavat 788 jaardia ja kuusi TD:tä. Mies vastasikin peräti 35 prosentista koko hyökkäyksen edetyistä jaardeista!

O-linen tärkein pelaaja on viime kaudeksi Bengalsista hankittu Goffin blindsiden suojelija Andrew Whitworth, jonka vaikutus hyökkäyksen näkymättömänä megatähtenä tuli todenteolla esille jo viime kaudella Ramsin pompattua kertarysäyksellä liigan vähiten pisteitä tehneestä hyökkäyksestä tehokkaimmaksi. 100 jaardin ottelukohtainen parannus edetyissä jaardeissa edelliskauteen verrattuna olikin pitkälti Whitworthin sekä uuden päävalmentaja McVayn ansiota. Kun myös muu linja on sentteri John Sullivanin tuella kunnossa, voidaan Ramsilta odottaa jälleen kovia pistelukemia.

Puolustus

Ramsin puolustus oli viime kaudella ongelmissa päästetyissä kokonaisjaardeissa (339,6), mutta uudet takakentän hankinnat, hyvin miespuolustukseen soveltuvat Peters ja Talib tuovat parannusta varsinkin pitkien heittopelien puolustukseen. Varsinkin syötönkatkohirmu Peters (19 syötönkatkoa kolmen kauden aikana) karsii pelkällä läsnäolollaan vastustajien pelinrakentajien suurimmat himot isoihin heittopeleihin. Peters ja Talib ovat toisaalta myös virheherkkiä pelaajia, joita kuumentamalla vastustajalla on mahdollisuudet isoihin peleihin näiden sortuessa kiukutteluun ja typeriin lippuihin. Seurassa jatkava safetytähti Lamarcus Joyner täydentää timantinkovan takapuolustuksen yhdessä John Johnsonin kanssa.

Ndamukong Suhin tulo D-linen keskustaan nostaa linjan tasoa entisestään, löytyyhän sieltä ennestään NFL:n viime kauden paras puolustaja, 11 säkitystä raapinut Aaron Donald sekä toisen endin paikalla operoiva tähtipelaajan statuksella niin ikään operoiva Michael Brockers.

Puolustuksen heikkoudet löytyvätkin tukimiesosastolta, joka joutuu tulemaan toimeen ilman Giantsiin treidattua Alec Ogletreeta. Onko Samsom Ebukamista tai varaamattomasta Cory Littletonista hyppäämään avauksen miehiksi? Erikoisjoukkueista löytyy edelleen liigan kenties paras lentopotkaisija Johnny Hekker, joka on omiaan helpottamaan puolustuksen lähtökohtia kentällä.

Arvio: Mikäli McVay saa isot egot pelaamaan yhteen, ei divisioonan muilla joukkueilla pitäisi olla mahdollisuuksia haastaa Ramsia divisioonan ykkösseedistä ja suorasta pudotuspelipaikasta.

Lue myös:

Kokenut tähtikulmapuolustaja Aqib Talib ihailee uudessa seurassaan ennen kaikkea näitä asioita

Rams solmi ennätyssopimuksen viime kauden parhaaksi hyökkääjäksi valitun Todd Gurleyn kanssa

Kolumni: Los Angeles Rams kasaa ensi kaudeksi yhtä kaikkien aikojen puolustuksista

Patriots ja Rams tekivät jättitreidin – Patriotsin ykköslaitahyökkääjä Ramsiin

SAN FRANSISCO 49ERS

Viime kaudella: 6-10
Tärkeimmät hankinnat: CB Richard Sherman, RB Jerick McKinnon, C Weston Richburg, G Jonathan Cooper
Pahimmat menetykset: RB Carlos Hyde, C/G Daniel Kilgore
2018 draft: 1. OT Mike McGlinchey, 2. WR Dante Pettis, 3a. LB Fred Warner, 3b. DB Tarvarius Moore, 4. DL Kentavius Street, 5. DB D.J. Reed, 6. S Marcell Harris, 7a. DT Jullian Taylor, 7b. WR Richie James

Niners-johto ratkaisi vihdoin Colin Kaepernickin ajoista saakka vaivanneet pelinrakentajaongelmat nappaamalla Patriotsin kovassa koulussa marinoituneen Jimmy Garoppolon kesken viime kautta. Nyt pitkän jatkosopimuksen solminut pelinrakentaja jatkaa viime kauden 6-0-rekordistaan siitä, mihin loistavasti sujunut kauden loppu päättyi. 49ersin tehtävänä onkin offseasonilla ollut Jimmy G:n ympäröiminen tarpeeksi laadukkailla adjutanteilla.

49ersin nuori runko alkaa pikku hiljaa olla valmis menestykseen, joskin tällä kaudella jo pudotuspelipaikka olisi sille kelpo saavutus kivikovassa konferenssissa.

Hyökkäys

Niners käytti draftin 1. kierroksen varausvuoronsa hyökkäyslinjansa vahvistamiseen nappaamalla riveihinsä OT Mike McGlincheyn. Lisäksi sentteriosastoa uudistettiin Giantsista tulleella Weston Richburgilla. Guardiksi hankittu Jonathan Cooper tuo pelipaikalle leveyttä samalla kun LT Joe Staley pitää huolen Garoppolon blindsidesta.

Vikingsista tullut keskushyökkääjä Jerick McKinnon hankittiin Carlos Hyden jättämän aukon täyttäjäksi juoksupeleissä, mutta kauden alla tullut polvivamma pitää miehen poissa kentiltä koko kauden ajan. Alfred Morris saaneekin kannettavakseen suunniteltua huomattavasti isomman vastuun ilman lisähankintoja. Heittopelien päävastuu lankeaa viime kaudella läpimurtonsa tehneen Marquise Goodwinin sekä vain puolet kaudesta loukkaantumisensa vuoksi pelanneen kokeneen Pierre Garconin harteille. Varsinkin Goodwin löysi välittömästi yhteisen sävelen Garoppolon kanssa, joten mieheltä onkin lupa odottaa ensimmäistä 1000 kiinniottojaardin runkosarjaa viime kauden jäätyä niukasti vajaaksi. Myös kakkoskierroksen varaus Dante Pettis saattaa nousta jo tulevalla kaudella yllättävän suureen rooliin WR-osastolla.

Pelinrakentaja Jimmy Garoppolo solmi seuran kanssa pitkän ja rahakkaan jatkosopimuksen, mikä rauhoitti samalla tilanteen joukkueen tärkeimmän pelipaikan ympärillä vuosiksi eteenpäin. Pystyykö viime kaudella varsin paineettomassa tilanteessa kentälle päässyt Garoppolo samanlaisiin esityksiin myös rahakkaan jatkosopimuksen paineet niskassaan?

Puolustus

49ers vastasi yhdestä offseasonin kovimmista kiinnityksistä nappaamalla divisioonavastus Seahawksin ulosostoman moninkertaisen Pro Bowl -kulmapuolustaja Richard Shermanin. 31-vuotias Sherman on laadukas, kokenut ja menestyksellä marinoitu johtajatyyppi nuorelle puolustukselle. Mies sopii hyvin 49ersin puolustuksen pelitapaan, minkä lisäksi motivaation pitäisi olla tapissa miehen yrittäessä todistaa kaikille kuuluvansa edelleen liigan eliittitakapuolustajien joukkoon. Viime kauden päättänyt akillesjännevamma saattaa hidastaa aiemman liigan top 3 -kulmapuolustajan vauhtia, mutta eväät huippukauteen ovat silti edelleen olemassa. Ainakin Shermanin tulo Akhello Witherspoonin pariksi CB-osastolle tuo vakautta kokemattomaan takapuolustukseen.

Avauksesta linjamies Arik Armstead, tukimies Malcolm Smith, takapuolustaja Jimmie Ward, safety Jaquiski Tartt sekä Sherman kärsivät kaikki viime kaudella loukkaantumisista, mikä muodostaa samalla uhkakuvan 49ersin puolustuksen ylle. Varsinkin heittoryntäyksessä oli viime kaudella suuria ongelmia, eikä Chargersista tullut, mutta kahdella edelliskaudella pahoista loukkaantumisista kärsinyt Jeremiah Attaochu ole varsinainen vastaus tähän ongelmaan.

Varsinaisen ongelmapelaajan maineessa oleva nuori tukimies Reuben Foster omaa kaikki mahdollisuudet liigan supertähdeksi, joskin se vaatii nuorukaiselta asennemuutosta kentän ulkopuolisista askareista suoriutumiseksi. Puolustus onkin Ninersin suurin kysymysmerkki taistelussa pudotuspelipaikasta.

DT DeForest Buckner on jo nyt liigan eliittiä, sen sijaan Armstedin sekä toisena endinä aloittavan Solomon Thomasin on vielä hankittava kannuksensa. Tämä kausi olisi erinomainen tilaisuus siihen.

Arvio: Taistelee divisioonan kakkospaikasta. Mikäli pelinrakentaja Garoppolo jatkaa viime kauden lopussa nähdyllä tasollaan, on viimeksi kaudella 2013 pudotuspeleissä nähdyllä seuralla mahdollisuudet taistella jopa villikortti-paikoista pudotuspeleihin.

Lue myös:

Kolumni: Jimmy Garoppolo toi futishuuman takaisin San Fransiscoon


SEATTLE SEAHAWKS

Viime kaudella: 9-7
Tärkeimmät hankinnat: G D.J. Fluker, WR Jaron Brown, TE Ed Dickson, DT Tom Johnson, DT Shamar Stephen
Pahimmat menetykset: CB Richard Sherman, S Kam Chancellor, DE Michael Bennett, DT Sheldon Richardson, TE Jimmy Graham, WR Paul Richardson, G Luke Joeckel, K Blair Walsh, TE Luke Willson, RB Thomas Rawls, RB Eddie Lacy
2018 draft: 1. RB Rashaad Penny (San Diego State); 3. DE Rasheem Green (USC); 4. TE Will Dissly (Washington); 5a. LB Shaquem Griffin (Central Florida); 5b. CB Tre Flowers (Oklahoma State); 5c. P Michael Dickson (Texas); 5d. OT Jamarco Jones (Ohio State); 6. DE Jacob Martin (Temple); 7. QB Alex McGough (Florida International)

Viidesti peräkkäin pudotuspeleissä esiintynyt Seahawks jäi viime kaudella niukasti pudotuspelien ulkopuolelle, mistä “kiitos” kuuluu puolustuksen loukkaantumissumalle sekä liigan heikoimmalle hyökkäyksen linjalle, jota tosin vahvistettiin kesken kauden Texansista tulleella LT Duarte Brownilla. Seahawks on juuri nyt uudelleenrakennuksen kourissa, joten pudotuspelipaikka alkavalla kaudella vaatii jättimäistä onnistumista varsinkin liigan megatähtiin kuuluvalta pelinrakentaja Russell Wilsonilta.

Hyökkäys

Hyökkäykseltä vaaditaan alkavalla kaudella jättimäistä venymistä, eikä sen linja totisesti vakuuta vieläkään. LT:ksi kesken viime kauden hankittu Brown on linjan ainoa laadukas pelimies, eikä oikeaksi guardiksi Giantsista saapunut D.J. Fluker hänkään juuri paranna viime kausien pahinta akilleen kantapäätä.

Sitten Marshawn Lynchin huippuvuosien kunnollisen keskushyökkääjän puutteesta kärsinyt seura käytti draftin 1. kierroksen varausvuoronsa Rashaad Pennyyn, josta saattaakin kehkeytyä kelpo avaaja jo miehen tulokaskaudella. Laitahyökkääjäksi hankittu 34-vuotias ongelmapelaaja Brandon Marshall on enää kalpea varjo huippuvuosistaan, mikä kasaa entisestään paineita niin ikään kovaa vauhtia ikääntyvän ykkös-WR Doug Baldwinin, 29, harteille.

Baldwin on kovanluokan redzone-uhka, joka tosin joutuu sielläkin entistä kovempaan syyniin toisen redzone-uhka TE Jimmy Grahamin lähdettyä Packersiin. Panthersista tilalle hankittu Ed Dickson puolestaan ei ole hyökkäysten viimeistelijänä lähelläkään Grahamin viime kauden tasoa. Eaglesistä hankittu WR Marcus Johnson saanee tilaisuutensa, joskin suurin huomio Baldwinin takana kiinnittyy Tyler Lockettiin sekä Cardinalsista tulleeseen Jaron Browniin, jotka molemmat ovat todella nopeita syvien heittopelien target-pelaajia.

Hyökkäyksen täydellinen onnistuminen on kaikki kaikessa puolustuksen uudistuttua viime kaudesta täysin. Russell Wilson on edelleen liigan parhaita liikkuvia pelinrakentajia, jonka edessä operoiva heittosuojaus jättää miehen harmillisen usein oman onnensa nojaan. Wilson kaipaakin avukseen viime kautta vaarallisempaa juoksuhyökkäystä ja tulokas Pennyn rooli tässä onkin suuri.

Puolustus

Legendaarinen Legion of Boom -puolustus räjäytettiin viime kauden jälkeen palasiksi, kun seura luopui offseasonilla pitkäaikaisista runkopelaajistaan Richard Shermanista, Cliff Avrilista sekä Michael Bennettistä päästäen myös Sheldon Richardsonin muualle. Kun vielä tähtisafety Kam Chancellor joutui päättämään uransa niskavamman seurauksena, menee Seahawksin puolustus alkavalle kaudelle pahemman kerran uuteen uskoon.

Potentiaalisia paikkaajia saa hakea suurennuslasin kanssa, eikä pudotus laadussa voi mitenkään olla näkymättä joukkueen voittosarakkeessa. Oman lisänsä tuo viimeistä sopimuskauttaan pelaavan All-Pro-safety Earl Thomasin tilanne, mies kun on kieltäytynyt pelaamasta ennen kuin ratkaisu tähden vaatimaan jatkosopimuskysymykseen on selvillä. Laittaako seura Thomasin lihoiksi vai odotetaanko miehestä jonkinlaista isähahmoa uudistuneelle puolustukselle?

Varsinkin heittopuolustus on kauden kynnyksellä täysi mysteeri, johon ei saatu apua myöskään draftista joukkueen käytettyä avauskierroksen 27. varausvuoronsa RB Rashaad Pennyyn. Toisen kierroksen varausvuoron puuttuessa 3. kierroksen varausvuoro käytettiin sentään uuden endin hankintaan (Rasheem Green).

Tukimiesosaston kokeneet KJ Wright ja Bobby Wagner ovat edelleen kelpo pelimiehiä, mutta varsinkin takapuolustus huutaa jopa kahta aloituksen CB:tä sekä safetyä, ovathan tämänhetkiset vaihtoehdot Shaquill Griffiniä lukuunottamatta varsin heppoista kaliiberia. Takaisin Seattleen palannut Byron Maxwell ei ole voittavan joukkueen avauksen CB, mutta nyky-Seahawksissa mies kamppailee avauksen paikasta Justin Colemanin kanssa. Seahawks-puolustusta saattaakin odottaa alkavalla kaudella kylmä kyyti.

Arvio: Seahawksilla lienee edessään pidempi uudelleenrakennusprojekti, joten menestymään tottuneet äänekkäät fanit CenturyLink Fieldillä saattavatkin joutua odottelemaan seuraavaa pudotuspelipaikkaa hetken. Toisaalta uusi ja nälkäinen joukkue saattaa myös yllättää positiivisesti, kuten kävi seuran voittaessa Super Bowlin vuosikymmenen alussa.

Lue myös:

Uudistuneen Seahawksin tähtipuolustaja K.J. Wright: “Joukkue on taas nälkäinen”

Seahawks-tähti Earl Thomasin siirto lähestyy? – “Kaikki pukukopissa tietävät että hän haluaa lähteä”

Kauppaako legendaarisen puolustuksensa uusiksi laittanut Seattle Seahawks nyt myös Earl Thomasin?

49ersiin siirtynyt Richard Sherman: “Seahawks kadottanut suuntansa”ARIZONA CARDINALS

Viime kaudella: 8-8
Tärkeimmät hankinnat: QB Sam Bradford, CB Jamar Taylor, G Justin Pugh, QB Mike Glennon, RT Andre Smith
Pahimmat menetykset: RB Adrian Peterson, S Tyrann Mathieu, RT Jared Veldheer
2018 draft: 1. Josh Rosen, QB; 2. Christian Kirk, WR; 3. Mason Cole, OL; 4. Chase Edmonds, RB; 6. Chris Campbell, DB; 7. Korey Cunningham, OL.

Eläköityneen pitkäaikaisen päävalmentaja Bruce Ariansin Steve Vilksillä korvanneen Cardinalsin todelliset menestyssaumat olivat muutama vuosi sitten vuosikymmenen puolivälin taitteessa, mutta Carson Palmerin ja Larry Fitzgeraldin johtama seura ei koskaan päässyt tosissaan taistelemaan Lombardi Trophyn voitosta matkan pudotuspeleissä tyssättyä yleensä alkuunsa.

Nyt kahdesti peräkkäin pudotuspelien ulkopuolelle jäänyt seura on välivaiheessa, jossa siltä puuttuvat Larry Fitzgeraldia ja Patrick Petersonia lukuunottamatta todelliset johtajat niin kentältä kuin sen ulkopuolelta. Tämän lisäksi pitkäaikainen ykköspelinrakentaja Palmer päätti uransa viime kauteen. Onko loukkaantumisherkästä Sam Bradfordista pysymään ehjänä kokonaista kautta, vai joutuuko seura ajamaan Josh Rosenin sisään avaukseen ennakoitua aiemmassa vaiheessa?

Hyökkäys

Palmerin eläköidyttyä joukkueen pelinrakentajavastuu lepää ainakin alkukaudesta Vikingsista tulleen kävelevän lasivaasin, Sam Bradfordin harteilla. Draftin 1. kierroksella varattu, loistavan heittokäden omaava Josh Rosen saanee Bradfordin loukkaantumishistorian tuntien vastuuta todennäköisesti ennemmin kuin myöhemmin, toisaalta mies pääsee todistamaan kykynsä ilman liiallisia paineita tilanteessa, jossa kukaan ei odota Cardinalsilta mitään.

35-vuotias seuralegenda Larry Fitzgerald aloittaa jo 15. kautensa liigassa, tosin 1000 kiinniottojaardin rajapyykin kolmesti peräkkäin rikkonut laitahyökkääjä ei edelleenkään osoita minkäänlaisia hiipumisen merkkejä. Tulitukea konkarille tuo varaustilaisuuden kovimpiin WR-lupauksiin kuulunut Christian Kirk, jonka seura nappasi 2. kierroksella.

Koko viime kauden sivussa ollut keskushyökkääjä David Johnson kuuluu liigan ehdottomiin megatähtiin, ja miehen pysyminen ehjänä onkin hyökkäyksen kannalta ratkaisevassa asemassa. Ilman Johnsonia viime kauden pelannut Cardinals oli koko liigan kolmanneksi heikoin juoksuhyökkäysjoukkue, mutta Johnsonin paluu laittaa ainakin tämän osa-alueen kertaheitolla kuntoon. Falconsista saapunut fullback Derrick Coleman tuo Cardinalsin peliin lisävariaatioita ja varsinkin Johnsonin suojaajana mies saattaa nousta arvoon arvaamattomaan.

Myös hyökkäyksen linja koki muutaman muutoksen, kun uusina miehinä mukana ovat Giantsista tullut guardi Justin Pugh sekä Bengalsista napattu 31-vuotias tackle Andre Smith. Tähtiloistolla Cardinalsin O-line ei silti pääse pullistelemaan.

Puolustus

Joukkue vapautti yhden liigan dynaamisimmista puolustajista, safety Tyrann Mathieun viime kauden jälkeen, mikä vaikuttaa tässä vaiheessa todella typerältä päätökseltä. Mies ei missään vaiheessa ollut fanien eikä kaiketi joukkuekavereidenkaan suosiossa, joten lähtö selittynee enemminkin kentän ulkopuolisilla tekijöillä.

Viime kaudella puolustusta 17 säkityksellään johtanut linjan endi Chandler Jones sekä kulmapuolustaja Patrick Peterson kuuluvat edelleen liigan tähdistöön, joskin muu puolustus mietityttää varsinkin tukimiesosaston ollessa suorastaan kelvottomalla tasolla.

Cardinalsin puolustuksen onnistuminen lepääkin taas kerran Jonesin sekä takakentää dominoivan Petersonin varassa. Varsinkin todella nopean, Brownsista tulleen kulmapuolustaja Jamar Taylorin on noustava tukemaan Petersonia heittopeleissä. Anthony Bethea muodostaa kohtalaisen safetykaksikon yhdessä Budda Bakerin kanssa.

Arvio: Seahawksin tavoin joukkue on keskellä uudelleenrakennusta, joka saattaa tuoda tulosta muutaman vuoden kuluttua. Seuralegenda Larry Fitzgerald joutuukin pelaamaan uransa todennäköisesti viimeisen kauden ilman realistista mahdollisuutta menestykseen. Taistelee divisioonan kolmospaikasta.

Lue myös:

Kausiennakko – AFC East: Patriots, Dolphins, Bills, Jets